PROSİS Denetim ve Belgelendirme Hizm. Ltd. Şti.


Rekabette kalitenin farkı anlaşıldıkça, işletmelerin yönetim sistemlerine ilgileri de artmaktadır. Global rekabet ortamında, işletmelerin ortak kalıba sokan etkili bir yönetim sistemine dahil olması zaruridir. Ticaretin dünya platformuna yayılması ile işletmelerin yönetim sistemlerine olan ihtiyaçları daha da artacaktır. Her sektörde her konuya uygun olan yönetim sistemleri, şirketlerin ilgili standartlara olan ihtiyacına göre şekillendirilmelidir.

Yönetim sistemleri bir pazarlama aracı değil bir ihtiyaçtır. Standardına bağlı olarak yönetim sistemlerini uygulayan kuruluşlar, daha verimli, daha rasyonel çalışırlar. Her işletme yöneticisinin daha verimli, daha etkili ve daha rasyonel çalışma arzusu vardır. Ancak, bu arzu çeşitli engellere takılarak çoğu zaman ihmal edilir. Yönetim sistemlerinin ihmal edilmesi, bildik, üstünkörü yönetim biçimleri firmalara ağır bir faturayı beraberinde getirecektir. Bu nedenle bir an önce firmalar, iç problemlerin kendi kendine çözülmesini ya da müşterilerinin belge istemesini beklemek yerine bir danışmana ulaşması en doğru harekettir.

PROSİS DENETİM, Kalite Sisteminde ayrıcalıklı konuma sahip bir işletme olup, bu alanda faal birçok dünya kuruluşunu temsil etmektedir.

PROSİS DENETİM, temsilcilikleri vasıtası ile tüm yurt sathına yayılmış tam organize bir Kalite Sistem sağlayıcısıdır. Dünyaca ünlü kuruluşların Türkiye ayağı olup, sanayi ürünleri ile işletmeler “kalite” hizmetini, sunmaktadır. Hizmette “Global Servis-Lokal Temas” anlayışına sahip PROSİS Denetim, bir ilki daha başlatmıştır. PROSİS DENETİM; yönetim sistemleri için gerekli tüm dokümantasyonu, gerekli her türlü hizmetleri elektronik dosyalara taşımıştır.

Kalite ve Tarafsızlık Politikamız

PROSIS Denetim ve Belgelendirme Hizmetleri olarak; akreditasyon kurumlarının öngördüğü her türlü kural ve yasalara uyulacağını, bu kapsamda uygun görülen politika ve çerçevelerde çalışmaların gerçekleştirileceğini kabul ederiz. Bu doğrultuda tüm komite üyeleri, PROSİS çalışanları, baş denetçi, denetçi ve teknik uzmanların bağımsız ve tarafsız olarak hizmet vereceklerini taahhüt ederiz.

Misyonumuz;

ISO, IAF tarafından belirlenen kurallara ve kılavuzlara uygunluk sağlamak isteyen her müşteriye zamanında ve ekonomik olarak üçüncü taraf kalite yönetim sistemi denetim ve belgelendirme hizmetleri sunabilmektir. PROSİS bu misyonu, belgelendirme kuralları ve prosedürlerde tanımlanan, belirlenen gerekliliklere göre, belgelendirme kuruluşu ve denetçi gerekliliklerine uygun olarak gerçekleştirecektir.

Politikamız;

Müşterilerimizin kurumsal yeteneğini geliştirerek Türkiye'yi ileriye taşıyan, değiştiren sanayici yapısını oluşturmaya katkı sağlamaktır. Özümüzü temel yapı taşı olarak benimseyen bir felsefe ile yenilikleri takip ederek, öncü ve lider bir kuruluş olmaktır. Sorumluluklarımızı dürüst, adil ve gereken zamanda, 3. taraflardan bağımsız olarak öngörülen kurallarca yerine getireceğimizi beyan ederiz.