Gost R Belgesi Nasıl Alınır?

Gost R belgesi, EAC belgesi gibi önce ürünler hakkında bilgiler alınarak fiyat verilir, gerekirse denetim yapılıp numune alınarak sertifika 1-2-3 yıllık olarak temin edilir. Gost-R temin süresi 7-15 gün arasındadır.

Gost R Uygunluk Belgesi

Rusya sınırları içerisinde perakende ve toptan ticareti yapılan her mal/ürün için kalite belgesi beyanı zorunluluğu vardır. Rusya'da ilgili ürün ya da malın satışını yapmanın ön şartı olarak, Türkiye'deki TSE belgesi kalitesinde olan sertifikalar istenmektedir. Rusya Federasyonu'na yapılan ticaretin yasal yolu üretilen ürünlerinize sertifika almaktır. Rusya Federasyonu'nda 1997 yılında yaşanan krizin etkileri bitmiş ve ülkenin ihracat gelirleri arttığından ithalatı yapılan ürünlerde kalite konusu ön plana çıkmıştır. Rusya gümrüklerinden Bir Ekim 2000 tarihinde, GOST R Belgesi olmadan ürünlerin gümrükten geçişi tamamen durdurulmuştur.
 

Gost R Belgesine Nasıl Başvuru Yapılır?

GOST-R sertifikası na Nasıl Başvuru yapılır? Gost R belgesi Nasıl Alınır, Gost R belgesi Fiyatı Nedir ? gibi sorularınız var ise veya GOST-R sertifikası Hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, Gost R Sertifikasının nasıl alındığını öğrenmek istiyorsanız, Gost-R Uygunluk Beyanı almak için hangi evrakların gerekli olduğunu öğrenmek istiyorsanız, GOST R sertifikası almak için şimdi başvuru yapmak istiyorsanız info@prosisdenetim.com mail adresinden veya +90 216 481 8170 numaralı telefon numarasından hemen PROSİS Denetim Merkezi’ne ulaşabilirsiniz.